Eldon Celtic Summer Tournament

Linear Park , Reading , RG31 7AW

All Games on Grasss

U10

Saturday 29th June 

 

 

U10s have been streamed into 3 cup events .

 

Please check your team arrival time.

 

U10

Premier

Arrival       7.45

Managers Meeting  8.25

First KO 8.45

Newbury District Orange

ProFormance Blue

Ruislip Rangers Reds

South Ham

Curley Park Ospreys

PDA Coaching

Caversham Trents

Cirencester Town

Bagshot Youth 

Hawley Raiders

London Eagles Red

Wealdstone Youth

U10 Championship

Arrival       7.45

Managers Meeting  8.25

First KO 8.45

Basingstoke Town Knights

Loddon Sports Lions 

London Eagles White

Eldon Panthers

Horndean youth

Leighton Park Spitfires

Kingsclear 

Berks Elite FC 

Parkfield Red Devils

ZOOM FC 

Ascot Utd Racers

Burnham Sabres (Replacing Eversley & California Giants)

U10

Conference

Arrival      8am

Managers Meeting  8.40

First KO 8.55

Hawley Falcons 

Eldon Celtic Jaguars

Camberley boys Royals

Finchamsted Kestrels

Eldon Celtic U9's (Replacing Headstone Manor Green)

Finchampstead Hawks

Eversley & Cali Giants (Replacing  Headstone Manor Yellow)

Curley park rangers Phantoms

Emerson Valley FC 

4 Future Pro

U11

Saturday 29th June

U11's have been streamed into 3 cup events .

 

Please check your team arrival time and click on the links to find event information.

U11

Premier

Arrival   12.45

Managers Meeting 13.30

First KO 14.00

Chiswick Youth Reds

Reading City 

Rocks Lane FC

Bracknell Town Youth 

Global Santos

Wiltshire Football Academy

Cookham Dean Cavaliers

Sandhurst Boys

Eldon Celtic Lions

Whetstone Wanderers Jaguars

Bracknell Town Robins

PDA Coaching

Berks Elite FC

Horsepath Youth FC

Aahford Town

Camberley Town Rebels

Thatcham Tornadoes ( Replacing Celtic FC Red)

ProFormance Blue

U11 Championship

Arrival    13.00   

Managers Meeting  13.40

First KO 14.10

Emerson Valley Whites (Replacing Celtic White)

Windsor Youth Black

Eldon Celtic AFT

Hartley Wintney Falcons

Sheen Lions Pride

KS Gryf

AFC Newbury Boys Whites

AFC Wemberly

South Reading 

Basingstoke Clots Dragons

Binfield Reds

Mytchett Athletic Black

U11

Conference

Arrival       13.15

Managers Meeting  14.00

First KO 14.20

 

Eldon Celtic  Panthers (replacing Emerson Valley FC )Whites

NPL Tigers

Sandhurst Town Reds

Rushmoor Community Dragons

Berks Elite Black (replacing Ickenham Youth )

Basingstoke colt lions Lions

Ashridge Park Racoons

Wealdstone Youth Whites

Chiswick Whites (REPLACING Maidenhead Boys and girls Panthers)

Emerson Valley FC  REDS (changed from black to red)

U6

Sunday 30th June

 Please check your team arrival time and click on the links to find event information.

U6

Group A

Arrival   8am

Managers Meeting 8.45

First KO 9.15

Basildon Badgers FC 

Curley Park Crusaders

Woodley United Cyclones

Popley Pumas Purple

Woodley United Hurricanes

Eldon Celtic Lions

U6

Group B

Arrival   8am

Managers Meeting 8.45

First KO 9.15

Curley Park Raiders

Curley Park Vikings

East Lodge Youth

Popley Pumas White

Woodley United Spitfires

WE Tigers 

U12

Sunday 30th June

 Please check your team arrival time and click on the links to find event information.

U12

Premier

Arrival   7.45

Managers Meeting 8.30

First KO 8.45

 

PDA 

Swansea Utd Whites

Reading United 

Chalfont Saints Whites

ProFormance Blue

Everett Rovers Yellows

MYTCHETT KESTRELS

AFC Wemberly

Berks Elite FC 

MK Gallacticos Blues

Conquest

Brook House 

Eldon United Red

Swansea Utd FC

MK Gallacticos Reds

Eldon Celtic Lions

Eldon Celtic AFT

Camden Elite

U12 Championship

Arrival   7.45

Managers Meeting 8.30

First KO 8.45

 

Westwood Wanderers

Reading Tigers 

Bracknell Cavaliers 

ProFormance Red

Eversley Saints

Reeves Rangers Blues

Eldon United Whites

Everett Rovers

Chalfont Saints Reds

Reeves Rangers Hoops

D"Autore Lions (Replacing Westwood Greens)

West Drayton

U8

Sunday 30th June

 Please check your teams arrival time. U8's streamed into x3 competitions 

U8 Premier

Arrival   12.45

Managers Meeting  13.45

First KO  14.05

PDA Coaching 

Eldon Celtic Lions

Haddenham Youth

Horspath Youth

Cheshunt Ambers

Wealdstone 

Chiswick Youth Reds

Curley Park Lions

Wealdstone youth FC

Hawley Raiders

Purley Jubilee Panthers

Hazlemere Youth 

Maidenhead Magpies Diamonds

Rushmoor Rebels

Purley Jubilee Pumas

Binfield Football Chargers

Cheshunt Blues

West Drayton 

U8 Championship

Arrival   12.15

Managers Meeting  13.15

First KO  13.45

Windsor FC Falcons Reds

Delaford Colts

Caversham AFC Jaguars

Barnes Eagles (Replacing Cheshunt Blacks)

Sherborne Sharks

Ashford Town Warriors

Maidenhead Whites

Didcot Town Red

Windsor Falcons Blues

Woodley Utd 

Cheshunt Blacks

Tadley Calleva Gold

Langley Youth

Purley Jubilee Lions

Sherborne saints

Bedgrove Dynamos 

Afc Newbury Boys White

Windsor Falcons Blacks

AFC Newbury Red Boys

Eldon Celtic Panthers

Curley Park Panthers

Explorers Blues

Hawley FC 

Twickenham Tigers Sharks

ProFormance Blue

Berks Elite FC

AFC Henley 

Rushmoor CFC Revolution

Afc Newbury Colts White

Langley Reds

U8 Conference

Arrival   13.15

Managers Meeting  13.55

First KO  14.20

Bracknell Town Colts

Cheshunt Whites

Flitwick Eagles 

Curley Park Wolves

Boyne Hill

Woodley Saints Eagles

Purley Jubilee Blue

Curley Park Jaguars

Eldon Celtic Jaguars

Hawley Hawley Falcons

Ascot United Saints

Tadley Calleva Silver

U15

Sunday 30th July

 Please check your team arrival time.

U15 Group A

Arrival   13.45

Managers Meeting  14.15

First KO  14.40

Eldon Celtic Panthers

Elite Football ( Replacing Eldon Celtic Smilidons)

Babatundes boys A

Oakhill Tigers Panthers

Burghfield FC Blues

Eldon Celtic AFT

U15 Group B

Arrival   13.45

Managers Meeting  14.15

First KO  14.40

Oakhill Tigers Lions

Cumnor Nomads

Caversham AFC Colts

Down Grange 

Abbey (REPLACING Eldon Celtic Elite)

Eldon Celtic Lions

U7 Saturday 6th July

Please check your teams arrival time

U7 Premier

Arrival      7.45am

Managers Meeting  8.40

First KO 9am

FC Bracknell White

Chiswick Youth Blues

Darby Green Dynamos

Reading City 

(Bucklebury Wolves -Replacing Burghfield Blues)

NPL Atoms

Thatcham Tigers

Burghfield FC Whites

Camberley Town Reds

Sandhurst Royals 

Eversley & California Raptors

PDA 

Ascot United Royals

Ashtead 

Chiswick Youth Reds

Berks Elite Blues

West Drayton Red

Thatcham Stripes

U7 Championship

Arrival      7.45am

Managers Meeting  8.40

First KO 9am

Bracknell Athletic Tornados

Eldon Celtic Lions

FC Bracknell Blue

Basingstoke Knights

Sherborne St John Sharks

Winnersh Rangers Jets

Sherborne St John Reds

SB Football Academy

Burghfield Purples

Thatcham Tornadoes Blacks

Basingstoke Dragons

Bracknell Athletic Royals

U9 Saturday 6th July

 Please check your teams arrival time.

U9

Premier

Arrival   13.00

Managers Meeting  13.45

First KO  14.10

Lambeth Tigers colts

ZOOM FC   

Selsdon Panthers

Thatcham Tornados Black

Chalfont Saints Rhinos

Naphill 

Global FA Santos

Parkfield

Pinewood Pumas

TSA Green

U9 Championship

Arrival   12.45

Managers Meeting  13.35

First KO  14.00

Purley Jubilee Panthers

Reading City Satu

Wootton Bassett RWB Yellows

RUSHMOOR DEVILS

Woodley Saints Jaguars

Baltic Youth

Liden 

London Eagles Red

ProFormance Blue

Purley jubilee  Blue

TSA Whites

Reading City FC Utd

AFC Newbury Boys Red

Boyne Hill Falcons

Bracknell Cavalier Saints

Crown Manor

Chiswick 

Eldon Celtic AFT Lions

U9 Conference

Arrival   13.15

Managers Meeting  14.00

First KO  14.20

London Eagles White

Reading Tigers 

Purley jubilee jets

Woodley Saints Leopards

AFC Newbury Boys Whites  ( Replacing Ashford Town Colts)

Thatcham Tornadoes Tigers

Purley jubilee Pumas 

Eldon Celtic AFT Panthers

FC Bracknell Arrows

Blunsdeon

U13

Saturday 6th July

 Please check your teams arrival time

U13 Premier

Arrival       7.45

Managers Meeting  8.25

First KO 8.45

Eldon Celtic AFT

Procision Whites

Pangbourne Falcons

ProFormance Blue

Reading City

Woodley Saints Blues

Eldon Celtic Youth 

AFC Reading Typhoons

Badshot Lea Cavaliers

Fleet Town Leopards

Procision Reds

Wealdstone Youth Blue

U13 Championship

Arrival       7.45

Managers Meeting  8.25

First KO 8.45

Popley Pumas 

Wealdstone Youth White

Beggarwood Cosmos

Eldon Celtic Smilidons

Eldon Girls Elite

Bracknell Athletic FC Hawks

Pangbourne Red Kites

Camberley Town Royals

Woodley Saints Whites

Chineham Tigers

U14 Saturday 6th July

 Please check your teams arrival time.

U14 Groups

Arrival   13.30

Managers Meeting  14.00

First KO  14.30

Kingston Colts Whites

Langley 

Slough Town Whites

Overton Reds

Basingstoke Town Blues

Oxfordshire  OFD

CB Hounslow 

Kingston Colts Blue

Pinner Whites

Eldon Celtic Lions

D' Autore Lions ( Replacing Hurst FC )

ProFormance Blue

Central FC 

PDA Coaching

Crown & Manor 

Overton Blues

Pinner Greens

Eldon Celtic Elite

Isleworthian Youth Reds

Slough Town Reds

ELDON CELTIC JFC

Registered Charity: 1130441

  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Google+ Icon