Eldon Celtic JFC

SHOWCASE OF YOUTH FOOTBALL

U6 to U13

Football Tournament

3rd & 4th July 2021

 

Eldon Celtic JFC Annual Football Tournament, will be held at Linear Park, Calcot, Reading.

Tournament information HERE on 27th June 6pm 

If you would like to attend, please click on the correct age group below and complete the online Entry or Enquiry Form. Payment will be via online banking facility only (details on Entry Form) and should be made at point of reservation. Any club participating must be affiliated to a County Youth Football Association.        

If you have not paid you have not entered!!!

Place will only be confirmed when full payment is received. 

 

 

U6  (Festival)
  Sunday 4th July AM - 5v5


1. AFC Luton Boys
2. AFC Luton Colts
3.NPL
4. Laurel Park H
5. S Sabha Youth
6. Theale Tigers
7. Croygas Falcons Elite
8 Binfield Rangers
9. W&E Panthers
10. Eldon Celtic Lions
11.Wims 11 FC Red
12.Wims 11 FC Blue
13. Eldon Celtic Panthers
14. DG Dynamites
15. Lambeth Tigers
16. Woking Cougars
17. Brook House
18. Wealdstone 


 

U7
  Saturday 3rd July AM -5v5


1. Thatcham Panthers
2. Thatcham P. Tornadoes
3. Upper Clatford
4. Lambeth Tigers
5. Old Basing Muskets
6.  Eldon Celtic Lions
7. Total Futbol
8. Woodley Zebras
9. Thatcham T Tigers
10. Sandhurst Rangers
11. Sandhurst Reds
12. Reading Tigers
13. AFC Luton
14. Wims 11 FC 
15. DG Rangers
16. DG Athletic
17. Old Basing Cannons
18. Thatcham T. Amber
19. CPR Vikings
20. CPR Romans
21. CPR Trojans
22. ABC Kickers
23. Global Academy
24. Laurel Park
25. Thatcham T. Stripes
26. Oakley Tornadoes
27. Oakley Hurricanes
28. Old Basing Rovers
29. W&E Leapards
30. Woking Cougars
31.Pinewood Panthers









 

U8
  Sunday 4th July PM 7v7


1. CPR Eagles
2. CPR Seahawks
3. Rushmoor Stingrays
4. Rushmoor Barracudas
5. Guildford City
6. Badshot Lea Tigers
7. Cav Trents Blues
8. Cav Trents Whites
9. FC Woodley Zebras
10. PDA
11. Basildon Badgers
12.  Old Basing Rovers
13. CPR Titans
14. CPR Lions
15. Badshot Leopards
16. Thatcham Tornadoes
17. Aylesbury V. Dynamoes
19. Westwood Hoops
20. Wraysbury
21. Lambeth Tigers
22. S 6 Academy
23. Aylesbury V. Youth
24. Basildon Badgers Whites
25. Woking Cougars
26. Brook House Youth
27. Brook House White
28. Woodley Wndrs Tigers
29. Woodley Wndrs Jaguars
  
 
 

U9
  Saturday 3rd July PM - 7v7


1. Thatcham T Stripes
2. WEFC Sumas
3. FC Bracknell Arrows
4. PDA 
5. Crookham Rovers B
6. Met Police Green
7. Thatcham T Tigers
8. Reading City
9. CPR Hurricanes
10. CPR Tornadoes
11. CPR Storm
12. CPR Cyclone
13. Lambeth Tigers
14. Met Police Yellow
15. Thatcham T Panthers
16. Met Police Blue
17. Fleur Delys Victory
18. Sherborne St John
19. Pickwick Lions
20. Penn & Tylers G
21. Penn & Tylers Y
22. Sutton Utd
23. Maidenhead Utd
24. WEFC Panthers
25. Hatch Warren
26. Harts of Bracknell T
27. Ferndale Rodbourne
28. Yatley United M
29. Eldon Celtic Lions
30. Wims 11 FC
31. Global Academy
32. Thatcham Blue
33. Reading YMCA
34. Reading City Royals 
35. Core Elite
36. Core Academy
37. Woodley Zebras
38. Wargrave Blacks
39. Wargrave Whites
40. Wargrave Reds
41. Wargrave Stripes
42. Sandhurst Reds
43. Europath
44. Ruslip Rangers Red
45. Barking
46. Woking Cougars

U10
Sunday 4th July AM - 7v7

1. Purley Jubilee
2. Moneyfields Youth
3. Binfield Lions
4. CPR Tigers
5. PDA
6. CPR Lions
7. Ashford Town W
8. Staines Lammas
9. Fleur Delys
10. AS Academy
11. Lancing Colts Red
12.Henley Hurricanes
13. Havant & Waterlooville
14.  Wims 11
15. Bourne End Jets
16. Bourne End Jaguars
17. SMFA  Reds
18. SMFA Blues
19. Parkfield
20. Parkfield Tigers
21. Thame Boys
22. Thame Youth
23. Reading Tigers
24. Holyport Lions
25. AFC Newbury Red
26. Guildford Royals
27. Highworth Town 
28.  Gerrards Cross
29. Old Basing Cromwells
30. Rushmoor Revolutions 31. Lion Hearts
32. Wims 11 Foothills
33. Eldon Celtic Lions
34. W&E Sumas
35. Mortimer Tigers
36. Mortimer Lions
37. DG United
38. Eldon Celtic Panthers
39. Global Academy
40. Hearts of Bracknell
41. Josh Evans SS
42.  Flair 4 Football




 

U11
Saturday 3rd July AM 7v7


1. Evergreen Falcons
2. EPC Development
3. Cookham Dean
4. Thatcham T Panthers
5. Binfield Reds
6. PDA.
7. Lambeth Tigers
8. Parkfield White
9. Old Basing Rovers
10. Eldon Celtic Lions
11. Sandridge Rovers
12. FC Bracknell
13. Purley Red
14. Windlesham Wildcats
15. Purley Puma Blue
16. Purley Jaguars
17. SMFA
18. Reading Tigers
19. Rushmoor Devils 
20. Pinewood Polobears
21.  Europath Elite
22. Europath Academy 
23. Global Futsal 
24. Hart Youth Foxes
25. FAB
26. HHTY FC
27. Hart Wolves 
28. Blunsdon
29. Core  Academy
30. Hart Coyotes
31. Cove Lions
32. Wims Foothill
33. Woodley W Lions
34. Global Academy
35. Hungerford Town
36. Aspire
37. Dynamo Tekkas Black



 

U12
Saturday 3rd July PM -6v6

1. Loddon Sports Lions
2. Cav Trents Blue
3. Met Police Blue
4. Reading City Aces
5. Reading City Blue
6. Total Futsal  Blue  
7. Total Futsal Orange
8. Sherborne St John S
9. Sherborne Saints
10. Met Police Purple
11. Basingstoke T. Knights
12. Loddon Sports A
13. Swindon Whites
14. Eldon Celtic Lions
15. Eldon Celtic Smilidons
16. Eldon Celtic Jaguars
17. Europath Elite 
18.  Ruslip Blue



 

U13
Sunday 4th July PM - 6v6

1. Basingstoke Lions
2. Basingstoke Colts
3. Sherborne Sharks
4. Sherborne Reds
5. Bishops Utd
6. AFC Wemberley
7. Loddon Wanderers
8. Mytchett A Reds
9. Mytchett A Blacks
10. Eldon Celtic Elite 
11. Eldon Celtic Diamonds
12. Eldon Celtic Lions
13. Eldon Celtic Tigers
14. Hanwell Town
15. Wims 11 FC
16. Marlborough Eagles
17. Marborough Falcons 
18. Rushmoor Dragons
19. Churt Warriors
20. Churt Gladiators
21. Camberley Rebels
22. Eldon Celtic Elite 12's

23. Taplow 
24. Camberley Ruff Necks
25. CK Andover
26. Headington
27. Pangbourne Pumas
28.  KS GRYF
29. Dynamo Tekkers
30. Global Academy 12's

31. Ardington Blue

32. Ardington Red

33. Gosport 

34. Eldon Celtic Elite 12's



 

 

 

All enquires to

David Artwell

eldonevents@gmail.com

07733886824

If you have not paid you have not entered!!!

Place will only be confirmed when full payment is received.